7 Gün 24 Saat Teknik Destek Numaramız: 0554 683 09 66

Facebook’tan Yeni Uyarı: ”Hacklendiniz”

 

 Sürekli kendini geliştirerek gerek içerik gerekse güvenlik olarak taviz vermeyen Facebook, kullanıcılarını güvende tutmak için geliştirmelere devam ediyor. Artık Facebook kullanıcılarının hesaplarına bir sızıntı olduğu zaman Facebook, kullanıcılarına ‘Hacklendiniz’ bildirisi gönderecek. Bu bildiri sadece bireysel korsanların sızmalarında değil, devlet destekli hesabınıza erişim/incelemede de devreye girecek.

 

 

Güvenlik Başkanı Alex Stamos Notlar bölümünde yaptığı açıklamada;

 

 

”Bugünden başlamak koşuluyla, eğer hesabınız hedef alındıysa ya da bulunduğunuz ülkeniz adına çalışan şüpheli bir saldırı tarafından tehlike altındaysa size bildireceğiz.”

 

 

Peki bu süreç nasıl işleyecek ?

 

 

Hesabı herhangi bir kişi veya kişilerce tehlikede olan kullanıcıya konu ile ilgili bildirim yollanacak. Kullanıcıya standart iki aşamalı kimlik onaylama ve giriş tasdiklemenin açılması önerilecek. Kısacası telefon numaralarımızı Facebook üzerine kaydedeceğiz. Size yollanılan özel erişim koduyla sistem tamamlanmış olacak.

 

Facebook kurtarma mailinizi gözden geçirmenizi ve olası bir durumda hesabınızı kolayca kurtarmak için telefon numaranızı Facebook ile paylaşmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook’tan Yeni Uyarı: ”Hacklendiniz”