Apple, geçtiğimiz yıllarda iOS 6 güncellemesiyle Twitter ve Facebook entegrasyonuna sahip olmuştu. 9to5Mac’in yaptığı açıklamaya göre platformun gelecek versiyonu için benzer bir entegrasyon Vimeo ve Flickr uygulamaları ile gerçekleşecek.
Apple’ın planlarına aşına olan ancak açıklamaları bilinmeyen kaynaklara dayanan 9to5Mac, kullanıcılarının iOS 7’nin ayarlar menüsünden Vimeo ve Flickr hesaplarına bağlanabileceklerini açıkladı.
Üçüncü parti uygulamaları ise iOS’un bu entegrasyonunu kullanarak Vimeo ve Flickr’a erişme hakkına sahip olacaklar.
9to5Mac’in önceki açıklamalarında ise Apple ve Yahoo’nun (Flickr’ın sahibi) arasında iOS 7 ile ilgili daha derin bir ortaklığının başladığından bahsedilmişti.
Eğer iddialar doğru ise, şu anda kullanıcılar Twitter ve Facebook’ta nasıl fotoğraf ve video paylaşabiliyorsa, iOS için birer video ve fotoğraf uygulaması olacak olan Vimeo ve Flickr’a da telefonlarından direkt olarak fotoğraf ve video yükleyebilecekler.

ios-7-flickr-vimeo-575x1841369215946

Yahoo, Flickr servisi için büyük bir yenilik yaptıklarını duyurmuştu. Kullanıcılarına ücretsiz olarak online fotoğraf depolama imkanı sunduklarını belirten Yahoo, bütün iOS cihazlarından çok hızlı bir şekilde fotoğraf ve video yükleme işlemini yapabileceklerini belirtti.
Android’in “hızlı paylaşımı” kullanıcılarına paylaşmak istedikleri her şeyi istedikleri yerde paylaşma imkanı sunuyor. iOS bu konuda Android’den bir adım geride kalmıştı. Eğer iOS Vimeo ve Flickr entegrasyonunu sağlarsa, bu durum Apple’ı, Android’in sunmuş olduklarından bir adım öne taşıyabilir.