Merhaba,

Bugün sizlere uzun süre araştırıp, uğraştıktan sonra çözüm bulabildiğim bir konuyu yazacağım. Çözüm çok basit aslında ancak bunu bulmak çok zaman aldı.

Yazımızın konusu Exchange 2012/2013 serverlar için. Bu sistemlerde güncel iOS versiyonlarında Mail programı içerisine Exchange hesabınızı kurduğunuzda her şey normalmiş gibi görünüyor ancak Gelen Kutusu sürekli boş olarak görünüyor.

Tüm senkronizasyon ayarları, şifreler doğru olmasına rağmen ve telefonun bunu doğru göstermesine rağmen Gelen Kutusunun boş olması sizi çılgına çevirebilir.

Çözümü ise şu şekilde:

Bağlı olduğunuz Exchange Server üzerinde oturum açın
.Active Directory üzerinde oluşturduğunuz senaryoya göre sorun yaşadığınız kullanıcı/kullanıcılar/gruplar üzerinde sağ tıklayıp Security ayarlarına tıklayın.
Advanced ayarlara gidip burada Add butonuna tıklayın.
Owner kimliğinizi tanıttıktan sonra sol alttaki Add butonuna basın.
Burada tekrar sahiplik bilgisini girdikten sonra ”Applies to” kısmından Descendant msExchActiveSyncDevices objects öğesini seçin.
Permissions ayarlarından Modify Permissions kutusunu işaretleyin.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta şu: Aynı menü üzerinde hem Descendant msExchActiveSyncDevices objects hem de Descendant msExchActiveSyncDevice objects var. Burada bizim seçmemiz gereken öğe DEVICES yazan olmalı.

Bu şekilde sorun çözülmez ise daha farklı çözümler için mail ile ulaşabilirsiniz.