iPhone ve iPad’lerde özellikleri bakımından oldukça eksik olan, sadece basit bir ses kayıt işlemi yapan uygulama mevcut. Ancak ses kayıt ile ilgili daha fazla özellik istiyorsanız, bu uygulama tam size göre.
Uygulamayı yüklediğinizde, ekranda beyaz ve mavi tonlarında olan, otomatik olarak kurulmuş çeşitli dosya listesiyle karşılaşacaksınız. Her bir dosyayı dilediğiniz gibi genişletebilirsiniz. Kayıtlarınızı düzenlemek için yeni bir dosya oluşturmak için ekranın altında bulunan ‘Yeni Dosya Oluştur’a basmanız yeterli olacaktır.
Recordium uygulaması başka bir yere tıklamanıza gerek kalmadan sesi otomatik olarak kaydetmeye başlayacaktır. Ne kadar süre kayıt yaptığınızı görebilir, kaydınıza ara verebilir ve devam etmek istediğiniz herhangi bir zaman kırmızı simgeye tıklayıp kaydınızı devam ettirebilirsiniz.

11369770587

 

Eğer durdur simgesine dokunursanız, kaydınız uygulama içine kaydedilecektir. Kaydınızı silmek istediğinizde de çöp kutusu simgesine tıklayarak silebilirsiniz. Uygulamanın köşelerinde bulunan ses düzeyi ve otomatik ara verme sıklığı özelliği oldukça işinize yarayacak.