iPhone’da Müzikleri Zil Sesi Yapmak
iOS’te istediğiniz şarkının bir kısmını, zil sesi olarak seçebiliyorsunuz. Ama bunu yapmanız için bilinen en kolay formülde, bir bilgisayara ve aktarma kablosuna ihtiyacınız var.
Okurlarımızın çoğu bu bilgilere sahip olsa da, yeni iPhone kullanan ve bunun gibi pek çok bilgiyi bilmeyen ve öğrenmek isteyen kullanıcıları da unutmadık ve onlar için faydalı bir içerik hazırladık.
iOS tabanlı iPhone modelleri, kararlı yapılarıyla biliniyor ve kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Genelde sistemdeki pek çok yetkiyi ve yönetimsel konuyu kısıtlayan Apple, sizin telefonu sadece pratik bir biçimde kullanmanızı istiyor.
Bu kısıtlamalar bazen en basit konuları bile hızlı bir şekilde yerine getirmemizi engelleyebiliyor. Bunlardan biri de zil sesi tercihi.
Müzikleri zil sesi yapmak artık zor değil
iOS’te bir şarkıyı zil sesi olarak ayarlamanız için, iTunes yüklü bir bilgisayara ve aktarım kablosuna ihtiyacınız var.
iPhone varsa, iTunes’u bilmeniz lazım
Hangi şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız, iTunes’tan şarkıyı bulmanız ve daha sonra üzerine sağ tıklayarak, bilgi ver demeniz gerekiyor.
Bilgi ver kısmına tıkladığınız zaman karşımıza çıkan pencereden, seçeneklere giriyoruz ve başlama ile durdurma sürelerini ayarlıyoruz. Şarkının hangi 40 saniyelik aralığını seçmek istiyorsanız, bu iki alana o aralığı girmeniz gerekiyor.
Aynı şarkıya tekrardan sağ tıkladığımızda, AAC oluştura geliyoruz ve 40 saniyelik yeni sürüm aşağıda beliriyor.
Daha sonra Windows Gezgini ya da Finder üzerinde göstererek, dosya formatında değişikliğe gidiyoruz.