7 Gün 24 Saat Teknik Destek Numaramız: 0554 683 09 66

IŞİD Telegram Üzerinde Örgütleniyor

 Son zamandaki haberlerden kan kaybına uğradığı açıkça görülen IŞİD, sosyal medya ve araçlarını kullanmaya devam ediyor. Bu seferki durak Telegram…

Şifreli mesajlaşma özelliği olan Telegram’da 50 kanalı bulunan IŞİD’in 10.000’den fazla takipçisi var. Telegramın diğer bir özelliği de IŞİD’in en aktif olduğu uygulama olması.

 

Telegram IŞİD’in Kalesi !

 

Terörist grubunun resmi Telegram hesabında neredeyse 9000 kayıtlı üye bulunuyor. Geçen hafta bu rakam 4000 civarlarındaydı. Yeni hafta ile birlikte 9000’e yaklaşan kayıtlı üye sayısının dışında 10.000’den fazla takipçi sayısına erişen  IŞİD, hesaplarında gerçekleştirdikleri bir güncelleme ile kayıtlı olmayan ya da takip etmeyen kullanıcıların da paylaşılan resimlere, yazılara ve videolara erişim sağlamasına olanak tanıyor. 2013 senesinde Pavel Durov tarafından akıllı mobil cihazlar için pazara sunulan Telegram, profesyonel özel mesajlaşma için hizmet veriyor.Pavel Durov aynı zamanda Rusya’nın Facebook’u olarak adlandırılan VKontakte’nin de kurucusu. VKontakte’nin şu anda 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunmakta.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IŞİD Telegram Üzerinde Örgütleniyor