Apple’ın 9 Eylül’de iki iPhone 6 modelini tanıtacağını zaten biliyorduk. Redcode’un haberine göre bu tanıtım da iPhone’lar yalnız olmayacak, Apple iWatch ’ı da iPhone’lar ile birlikte tanıtacak.

Apple’ın 9 Eylül etkinliğine sayılı günler kala iPhone 6 ile ilgili sayısız haber gündeme düşmekte ancak birçok kişi en az iPhone 6 kadar iWatch ’ı da merakla bekliyor. iWatch için hala kesin bilgiler verilmese de Redcode’un haberi iWatch ile ile ilgili birçok bilgi barındırıyor. Elbette verilen bilgilerin en çok dikkat çeken yeri iWatch ‘ın da 9 Eylül’de tanıtılacağı ile ilgili kısım ancak en az bu kısım kadar önemli detaylarda var. Söylenenlere göre iWatch İOS 8 ile entegre halde çalışacak ve İOS 8’de bulunan yeni sağlık izleme uygulaması ile yakından ilişkili olacak. Sağlık konusunda birçok yenilik barındırması beklenen iWatch, Apple’ın gelecekteki en önemli uygulamalarından biri olacak HomeKit ile ilişki kurma desteğine de sahip
olacak.
iwatch
Şirket tarafından WWDC’de yapılan açıklamayı baz alırsak, iPhone’lar gibi iWatch’ın da ekstra bir uygulama gerektirmeden İOS 8 üzerinden garaj kapılarını kontrol etme, güvenlik kameralarını kontrol etme, ağ üzerinden çalışan diğer cihazları kontrol etme gibi kabiliyetlere sahip olacağı düşünülüyor.

Bakalım iPod, iPhone ve iPad’in ardından Apple’ın devrim yaratan son ürünü iWatch olabilecek mi? Bunu öğrenmek için 9 Eylül’e kadar dişimizi sıkmamız gerekiyor.