Florida’lı bir bayan binlerce iPhone kullanıcıları adına iPhone 4’ün hatalı güç düğmesi için Apple’a 5 milyon Dolarlık dava açtı. Kaliforniya’da görülen duruşmada, Apple’ın hatalı olan iPhone 4 butonundan haberi olduğu ve Apple’ın yine de bu hatalı ürünleri dünya çapında satmaya çalıştıkları belirtildi.
Debra Cilton, Apple destek toplulukları forumunda “iPhone 4 güç düğmesi sorunu” başlığının 800.000’den fazla bakıldığını ve 450’den fazla cevap yazıldığını kanıt olarak sundu.iPhone_4s_power-600x600

Aşağıdaki yazı iPhone 4 sahibi olan ve güç düğmesi sorunu yaşayan bir kullanıcının orijinal şikayet mesajıdır.
“Bugün iPhone 4’ümdeki güç/kilit butonu tamamen etkisiz hale geldi. Sıkışmış görünmüyordu ve aksine çok gevşek ve sallantılı duruyor. Şu an telefonumu yeniden başlatamıyor ve kilitleyemiyorum. Bu sorunun iPhone 4’ü olanlar için genel bir sorun olup olmadığını ve bunu düzeltmek için herhangi bir çözüp olup olmadığını da merak ediyorum. Telefonumu yaklaşık bir ay önce yakın bir arkadaşımdan aldı ve o arkadaşım da benden önce yaklaşık iki hafta kullandı. iPhone 4’ü almadan önce iPhone 3G kullanıyordum ve ne olursa olsun asla böyle bir sorun yaşamadım. Bu iPhone 4 ne düştü ne de suya, neme yada herhangi bir şeye maruz kaldı.”
Duruşmada, bu bozulmanın garanti süresi bittikten sonra, yani neredeyse telefonu aldığınızdan bir yıl sonra tipik olarak ortaya çıktığı ve Apple’ın kullanıcılarına 149% tamir ücreti ödemeye zorladığı belirtildi. Hilton, yukarıda belirttiğimiz sorunla karşılaşan iPhone 4 kullanıcıları adına, Apple’a 5 milyon Dolarlık dava açtı.