Uzun zamandır beklenen Mac Os Sierra sonunda yayınlandı     

     Her ne kadar sitelerde ve torrent uygulamalarında yükleme diski imajı dolaşsada bizim size tavsiyemiz sadece ve sadece Mac App Store üzerinden yüklemeniz. Mac App Store uygulamasını açtıktan sonra zaten size Mac OS Sierra yüklemesini önerecektir. Tabiki bunun için bilgisayarınızın bu sistemi desteklemesi gerekir. 

 

     Hangi bilgisayarlar Mac OS Sierra yükleyebilir ?

     Mac OS Sierra yüklemek için elinizdeki cihazın 2009 veya daha sonra çıkmış bir model olması şart. Eğer cihazınız 2009 yılından önce çıkmış bir cihaz ise maalesef Mac OS Sierra işletim sistemini yükleyemiyorsunuz. Ayrıca Mac OS Sierra sistemindeki yenilikleri tam anlamıyla kullanabilmeniz için cihazınızın işletim sistemini desteklemesi yetmiyor. Bazı uygulamaları kullanabilmek için cihazınızın daha yeni olması şart.

     Örneğin; Handoff özelliğini kullanmak istiyorsanız eğer cihazınızın 2012 yılında veya daha sonra çıkmış olması şart. Bu ayrıntıyı bir sonraki yazımızda inceleyeceğiz.

 

     Önemli bir uyarı !!!

     Sistemi yüklemeye başlamadan lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Ve bunu her update / upgrade işleminde alışkanlık haline getirmeye özen gösterin.

 

Okuduğunuz için teşekkürler.