Eğer bir Magic Mouse, Magic Trackpad veya yeni nesil bir Mac laptop sahibi iseniz bu uygulama çok hoşunuza gidecek. Bildiğiniz gibi Apple yüzeysel kontrol alanlarını (magic mouse, trackpad, yeni nesil trackpad) bir hayli geliştirdi. Birden fazla komut atandığı gibi el hareketleriyle birden fazla hareket gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu ayarları sistem tercihlerinden düzenleyebiliyorsunuz. 

     MagicPrefs size bu tercihlerin dışına çıkma fırsatı veriyor. Yazılım penceresinde göründüğü gibi istediğiniz komutu istediğiniz harekete atayabiliyorsunuz. MagicPrefs çok fazla özgürlüğün daha çok karışıklığa sebep olduğunu bildiğinden basit bir arayüzle karşımıza geliyor ve yapacağımız atamaları alışkanlıklarımız dahilinde yapmamızı öneriyor. Yazılım ücretsiz dağıtılıyor ve 10.8 veya üzeri sistem kullanan tüm cihazlar bu yazılımı yükleyebilirler.

 

Yazılımı yüklemek isteyen kullanıcılar buradan indirebilirler. Yazılımı indirdikten sonra zip dosyasını açıp içerisindeki MagicPrefs programını Uygulamalar/Applications klasörünüze kopyalamanız yeterli olacaktır.

 

Okuduğunuz için teşekkürler.