Apple’ın uzun zamandır çıkarıp çıkarmayacağı konuşulan modeli iPhone 5C, bugün düzenlenen etkinlikte iPhone 5S ile beraber duyuruldu.
Artık üretimi durdurulacak olan iPhone 5’in yerini alacak olan iPhone 5C, farklı renk seçenekleriyle dikkat çekiyor.
iPhone’da polikarbon malzeme!
Sertleştirilmiş polikarbon kasasıyla darbelere karşı daha dayanıklı yapıda olan iPhone 5C, 5 farklı renk seçeneğine de sahip olacak. Bu renkler ise beyaz, mavi, kırmızı, turuncu (kavuniçi) ve yeşil olarak sıralanıyor.hero_sequence_keyframe1378841536

Apple, iPhone 5C’yi çok uygun fiyata satışa sunmuyor fakat kendi kar marjını daha da yukarı çekiyor. iPhone 5’e göre maaliyeti epey azalan cihazın, satış fiyatı daha uygun olsa bile firmanın daha çok işine yaramış gibi gözüküyor.

iPhone 5’e göre daha ağır ve daha kalın olan iPhone 5C, 9 mm kalınlığıyla dikkat çekiyor. iPhone 5’in kalınlığını hatırlayacak olduğumuzda 7.6 mm rakamı karşımıza çıkıyor. Arada azımsanmayacak fark olduğu bir gerçek. Ürünün ağırlığı da 130 gram seviyesinde.

ekran-alintisi1378841736

Apple’ın iPhone 5C için duyurduğu yeni silikon bazlı kılıf da ayrı bir detay olarak dikkat çekti. Yeni kılıfın fiyatı da 29 Dolar olarak belirtiliyor.

iPhone modellerinde görmeye alıştığımız 16 ve 32 GB’lık hafıza seçeneklerini barındıran iPhone 5C, 64 GB’lık hafıza seçeneğine sahip değil.
Donanım olarak iPhone 5’e oldukça benzer
iPhone 5’de kullanılan Apple A6 işlemcisini kullanmaya devam eden iPhone 5C, işlem ve grafik gücü olarak iPhone 5 modelinden geride kalmayacak.
Yine 1 GB RAM ile donatılan ürün, iOS 7 ile beraber performanslı bir deneyim kullanıcılarına sunacak.