2010 yılında neredeyse iPhone kullanan herkesin yüklediği ve severek kullandığı Viber artık Mac platformuna taşındı. Tıpkı mobil cihazda olduğu gibi Mac üzerinde de Viber kullanıcıları ile iletişime geçilebiliyor.
viber-mac-messages
Viber herkesin bildiği gibi şimdiye kadar sadece mobil cihazlarda kullanılabiliyordu.. iPhone veya Viber destekleyen herhangi bir platform aracılığıyla internet yolu ile Viber kullanan kişilerle ücretsiz mesajlaşıp konuşulabiliyordu.7 Mayıs itibari ile artık Viber’ı Mac bilgisayarlarındada kullanabileceğiz. Mac’teki Viber, tıpkı iOS’teki Viber gibi basit ve kullanışlı olarak tasarlanmış. Mesajlaşabiliyorsunuz karşıdaki kişiyi arayabiliyorsunuz ancak mobil uygulamasında olan çıkartmalar henüz Mac için tasarlanmamış.
Hatta ilginç bir şekilde, Mac’te başlattığımız bir konuşmaya iPhone’umuzda devam edebiliyoruz ya da tam tersi iPhone’dan başlattığımız bir konuşmaya Mac’imiz üzerinden devam edebiliyoruz.Bu özellik çoğu zaman işe yarayacak ince düşünülmüş bir şeye benziyor…

Bilgisayarınıza Viber Yazılımını Nasıl Yükleyebilirsiniz?

Viber şuanda AppStore mağazasında bulunmuyor. Bunun yerine http://viber.com/products/mac/ adresinden Get Viber butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. İndirdiği DMG dosyasını masaüstünde açtığınızda karşınıza şöyle bir ekran gelecek;
vibermac
Görüntüdeki Viber dosyasını Applications/Uygulamalar klasörüne sürükleyip bırakmanız yeterli. Programı açtıktan sonra tıpkı mobil uygulamalardaki gibi kişisel bilgilerinizi doldurup telefon numaranızı girmeniz yeterli oluyor. Sonrasında size mesaj ile gelen şifreyi karşınıza gelen kutucuğa yazıp Viber yazılımını kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Viber Windows cihazlardada kullanılabilir. Mac üzerinde Viber kullanmak için minimum 10.7 (Lion) sistemi yüklü olması gerek.