Apple’ın yeni işletim sistemi Sierra artık kullanıcılara sunuldu. Dikkat çekilen yeniliklerden biri Siri.


    Siri şimdi Mac’te. Ve masaüstü için özel olarak tasarlanmış yepyeni becerileriyle. Üstelik bu, Mac’inizi daha da akıllı yapan özelliklerden sadece biri. macOS Sierra ile en güzel fotoğraflarınızı yeniden keşfedin, aygıtlarınız arasındaki muhteşem uyumu mükemmel hale getirin ve depolama alanınızı en verimli şekilde kullanın. Kısacası siz Mac’inizle daha fazlasını yapabilin diye, Mac’iniz sizin için daha fazlasını yapıyor.

Mac Os Sierra Siri Menu

Mac’teki Siri, bir multitasking dahisi. Mesela bir belge üzerinde çalışırken, Siri’den iş arkadaşınıza o belgeyi göndermek üzere olduğunuzu söyleyen bir mesaj iletmesini isteyebilirsiniz. Hem de çalışmanıza ara vermeden.


Dosyalarla çalışmak, Mac kullanmanın önemli bir parçası. Ve Siri şimdi bu işi çok daha hızlı hale getiriyor. O raporu nereye kaydettiğinizi hatırlayamıyor musunuz? Siri’den o hafta açtığınız belgeleri aramasını ve ardından yalnızca başlığında “yıllık” kelimesi geçen sonuçları göstermesini isteyebilirsiniz.

Mac Os Sierra Masaüstü


Sadece sorarak Siri’den bir görsel veya bilgi için arama yapmasını isteyin. Ardından sonuçları masaüstünüzdeki bir pencereye sürükleyin. İnternette bulduğunuz bir görseli veya bilgiyi Pages belgesine bırakınya da bir Harita konumunu parti davetinize ekleyin.