7 Gün 24 Saat Teknik Destek Numaramız: 0554 683 09 66

Youtube’da Öde-İzle Dönemi

 Bugüne kadar yaptığı yerinde değişikliklerle popüleritesini kaybetmeyen Youtube yeni bir değişiklik hazırlığında.

Bu değişiklik kullanıcıların pek hoşuna gitmeyebilir. Yakın zamanda belli bir ücret ödeyerek kullanıcıların videolardaki reklamlardan kurtulacağı sızıntısından sonra şimdi de belli videoları izlemek için 5 dolarlık bir ücret ödenmesi gerekebileceği haberi sızdı. Kullanıcılarına para kazandıran platform olan Youtube, kullanıcıların yükledikleri videolara reklam verip o reklama tıklanma oranlarına görede video yükleyen kişiye para kazandırabiliyor. Bu mecrayı dahada genişletmenin yollarını arayan yöneticilerin bu sızıntı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmış olmamasıda merak uyandırıcı.

Bir diğer habere göre ise, Google, Youtube’u film izleme açısından daha yasal ve tekel haline getirmek istiyor. Bunun için çeşitli film şirketleriyle anlaşmalar yapmaya hazırlanan Google’ın Öde-İzle sistemini bu filmlerde kullanacağından bahsediliyor.

 

Ücretli videoları kimlerin yayınlayabileceği ise şimdiden belli. Bu hak sadece yüksek abone sayısına sahip olan ve Youtube’ın kaliteli içerik ürettiğine kanaat getirdiği kanallar olacak. Devrim niteliğinde olan bu karar eğer resmiyet kazanırsa internet üzerinde yeni bir çağın başlangıcı olabilir.

 

Öde-İzle dönemi tahminen 21 Ekim’de gerçekleştirilecek olan YouTube etkinliğinde duyurulacak.  Youtube reklam gelirleri ülkemizde çok düşük olduğu için bu sistemin Türkiye içinde devreye girmesi Youtube kullanıcılarına iyi bir destek olacağa benziyor…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Youtube’da Öde-İzle Dönemi